REGON - únor 2023: CZEXPATS in Science
-
1. února 2023
9:00 – 11:00 - budova MU na Komenského náměstí 2, místnost 300/Zoom Meeting Room
REGISTRACE ukončena - připojte se 1. 2. 2023 od 9 hod do ZOOM Meeting Room (v případě zájmu o následné zaslání prezentací pište na info@czarma.cz).
Na únorovém setkání REGON se blíže seznámíme s aktivitami organizace Czexpats in Science a přivítáme i další hosty se zkušeností s působením na zahraniční výzkumné instituci.
Hosté (medailonky níže):
- Matouš Glanc (Czexpats in Science)
- Lada Fialová (BOKU, Rakousko)
- Marie Kolmanová (ISTA, Rakousko)
- Martina Chýlková (University of Amsterdam, Nizozemsko)
Matouš Glanc (Czexpats in Science)
Matouš Glanc je ředitelem Czexpats in Science. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Následovalo Ph.D. pod vedením molekulárního biologa Jiřího Frimla na Institute of Science and Technology v Rakousku (2014–2019). Od roku 2019 pak působí jako postdoktorand (financovaný prestižními granty EMBO & MSCA) na VIB-UGent Center for Plant Systems Biology v Belgii. V loňském roce se aktivně zapojil do aktivit Czexpats in Science jako koordinátor ukrajinské pomoci.
Lada Fialová (BOKU, Rakousko)
Lada Fialová pracuje jako projektová manažerka v pre-award podpoře pro Horizon Europe na Universität für Bodenkultur ve Vídni (BOKU). Po ukončení doktorského studia pracovala jako výzkumnice v oblasti molekulární biologie rostlin na univerzitě v Mnichově, odkud po několika letech odešla zpět do ČR a začala pracovat v průmyslové sféře. Po mateřské pauze se začala věnovat grantové podpoře na CEITEC Masarykova univerzita, z rodinných důvodu se později přesunula do Rakouska, kde nejdříve založila a vedla Grant Office ve Vienna Biocenter Core Facilities. Před rokem a půl se přesunula na BOKU.
Marie Kolmanová (ISTA, Rakousko)
Marie Kolmanová vede Grant Office v rakouském výzkumném institutu ISTA (Institute of Science and Technology Austria). Podpoře vědy se začala věnovat hned po studiích, nejprve v kanceláři CZELO a na Stálém Zastoupení ČR při EU v Bruselu, později jako projektový manažer na VŠCHT Praha, než před sedmi lety nastoupila do "post-award" tymu v ISTA.
Martina Chýlková (University of Amsterdam, Nizozemsko)
Martina Chýlková je konzultantka a projektová manažerka pro evropské projekty na univerzitě v Amsterdamu (University of Amsterdam). Po studiích na MU zahájila kariéru v podpoře vědy na své alma mater, na rektorátním Odboru výzkumu. Po přesunu do Nizozemska působila pět let na univerzitě v Utrechtu a od roku 2019 podporuje výzkumníky na univerzitě v Amsterdamu.
Načítám mapu…
Sdílení události