Konference CZARMA a 3. členská schůze
Termín: 2. října 2024, 9:00 – 16:30
Místo: Purkyňova 118, Fakulta chemická, Vysoké učení technické v Brně
Kapacita: 230 na místě + online (neomezeně)
Česká asociace manažerů a administrátorů ve výzkumu, z. s. (CZARMA) Vás zve na druhou výroční konferenci CZARMA a současně svoji třetí členskou schůzi. Letošním hlavním tématem bude profese manažer(ka) a administrátor(ka) ve výzkumu z pohledu vedení výzkumné instituce. Mezi hlavními hosty konference bude náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR Jiří Nantl a zástupci vedení výzkumných institucí, kteří s námi budou diskutovat. Pozornost bude věnována i fungování spolku, prezentaci jeho aktivit a v neposlední řadě networkingu.
Součástí akce bude i poster sekce.
Zájemci o sdílení dobré praxe a diskusi v rámci tematických skupin CZARMA jsou srdečně zváni k účasti na neformálních diskusních kulatých stolech k tématům hodnocení vědy, karierní rozvoj a mobility, právní a finanční otázky, widening, komunikace a otevřená věda den před konáním akce, tedy 1. října 2024, od 14:00 do 16:00 v prostorách CEITEC Vysokého učení technického v Brně (Purkyňova 123, kapacita 70 osob).
V neposlední řadě Vás zveme, abyste si přišli popovídat a pobavit se s dalšími CZARMA členy na networkingové setkání den před konáním akce, tedy 1. října 2024, od 19:00 do 22:00 do Platzu (Zelný trh 10, Brno, kapacita 120 osob). Můžete se těšit na středomořskou, mexickou a vietnamskou kuchyni. A také na typické české Honzovy buchty.
PROGRAM (ke stažení)
Ida Součková Olšová
Ida má pracovní zkušenosti z různých typů organizací – od státní správy a samosprávy, nadnárodní společnosti přes zahraniční univerzitu až po současnou pozici na Masarykově univerzitě (MU). V prostředí výzkumných projektů a projektové podpory se pohybuje od roku 2012, za tu dobu se na Rektorátu MU podařilo vybudovat tým zkušených expertů na širokou škálu možností financování výzkumu.
prof. Ing. Martin Weiter, Ph.D.
Martin Weiter je profesorem v oboru Chemie, technologie a vlastnosti materiálů. V letech 2006-2014 působil jako proděkan a následně do roku 2022 jako děkan Fakulty chemické VUT. Od února 2022 je prorektorem VUT pro výzkum a transfer znalostí. Martin Weiter působí zároveň jako člen Rady pro výzkum, vývoj a inovace.
Mgr. Jiří Nantl, LL.M.
Jiří Nantl je náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR. V letech 2026-2023 působil jako ředitel Středoevropského technologického institutu Masarykovy univerzity (CEITEC MU). V letech 2020 až 2023 byl zastupitelem a náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje.
ing. Pavlína Pancová Šimková, Ph.D.
Působí jako proděkanka pro integraci do Evropského výzkumného prostoru na Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně. V letech 2015 až 2019 vedla Českou styčnou kancelář pro výzkum, vývoj a inovace (CZELO) v Bruselu. Profesně se specializuje na evropskou výzkumnou politiku a aktivně se podílí na realizaci projektů financovaných z rámcových programů.
Prof. RNDr. Jana Klánová, Ph.D.
Je profesorkou environmentální chemie a ředitelkou centra RECETOX. Dlouhodobě se zabývá výskytem a environmentálními a zdravotními dopady toxických látek ve vnějším a vnitřním prostředí, výrobcích a potravinách. V posledních letech vedla řadu projektů z evropských strukturálních fondů a evropských rámcových programů v celkovém objemu téměř dvou miliard korun. V současné době koordinuje projekt TEAMING, evropskou výzkumnou infrastruktur EIRENE a je zapojena do více než deseti rámcových projektů.
Prof. RNDr. Ing. Michal V. Marek, DrSC., DR. H. C.
Od roku 2011 působí jako ředitel ústavu výzkumu globální změny AVČR (CzechGlobe). Je aktivní v různých poradních orgánech Ministerstva školství a Ministerstva životního prostředí a je členem Švédské královské akademie zemědělských a lesnických univerzit. Aktivně se podílí na odborné přípravě a implementaci klimatických mezinárodních dohod OSN, například Pařížské dohody.
Nik Claesen
Nik Claesen působí jako výkonný ředitelem EARMA. Má zkušenosti z předchozích působišť na Vrije Universiteit Brussel a Imperial College London. Nik Claesen získal v letech 2009-2010 magisterský titul v oboru managementu v podnikání/manažerské ekonomii na KU Leuven.
Ladislav Čoček
Je projektovým manažerem na Grantovém oddělení RMU. V minulost pracoval jako pre- a post-award manažer na projektech financovaných z EU (FP7, H2020, Horizon Europe, ESIF) pro regionální rozvojovou agenturu a soukromou konzultační společnost, od roku 2013 pak působí na MU. V letech 2016–2019 vedl Grant Office na CEITEC MU. účastnil řady platforem pro sdílení zkušeností v oblasti managementu výzkumu. Je koordinátorem pracovní skupiny Projekty v CZARMA a ambasadorem v projektu RM Roadmap.
Předkonferenční kulaté stoly a večerní networkingové setkání
CZARMA POSTER SESSION 2024
Účastníci konference měli možnost se aktivně zapojit do programu konference prezentací svého posteru. Celkem se sešlo devět posterů, které soutěžily o přízeň účastníků v rámci CZARMA Poster session award. O pořadí posterů hlasovali účastníci během členské schůze.
Pořadí vítězných posterů:
Další soutěžní postery 2024: